Home / Yatak Odası Dekorasyonu / Alçıpan Yatak Odası Dekorasyonu

Alçıpan Yatak Odası Dekorasyonu

Alçıpan yatak odası dekorasyonu son zamanlarda giderek artan popülariteye sahip, yatak odanıza şıklık katan bir dekorasyon modelidir. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu yatak odaları başta olmak üzere evin farklı bölgeleri için alçıpan seçiminde bulunarak çok sayıda avantajdan yararlanıyor. Özel boyutlarda ve kişiselleştirilmiş isteklere göre farklı stillerde uyarlanabilen alçıpan yatak odası dekorasyon evinizin dekorasyonunu tamamlamanızda etkili olacak.

Alçıpan Yatak Odası Başlıkları

Alçıpan yatak odası başlıkları, farklı renk ve model seçeneklerine sahiptir. Yatak odasında sofistik bir hava oluşturmak isteyenlerin bir numaralı tercihleri arasında yer alır. Yatağın kendi başlığı olmaksızın duvara dayanması ile beraber üstüne alçıpan kullanılarak istenen şekil yaratılabilir. Hareketli ve enerjik bir hava vermesi açısından geometrik şekiller, klasikten şaşmayanlar için çiçek ve bitki motifleri, şıklığa özen gösterenler için ortasında ayna yer alan alçıpan modelleri tasarlanabilir.

Yatağın kendi başlığı olsa dahi alçıpan başlıklar tamamlayıcı unsur olarak kabul görür. Beyaz bir yatak başlığının üst bölümüne kullanıcının stiline uygun olacak şekilde alçıpandan koyu yeşil – lacivert – gri benzeri dikkati üzerine çekecek bir alan yaratılabilir. Aynı zamanda bu alçıpan bölümün üzerine ya da ortasına tablo asmak, biblo ya da farklı tip dekorasyon araçları yerleştirmek mümkündür.

Alçıpan Yatak Odası Renkleri

Alçıpan yatak odası renklerinin, kullanıcıları sınırlamayacak şekilde pek çok çeşidi vardır. Bazı kullanıcılar ahenk ve uyum yakalamak için yatak rengi ile alçıpanın rengini aynı yapar. Mesela; yatak mor renkli detaylara sahip ise alçıpan da yapıldıktan sonra morun daha koyu veya açık tonlarına, arzuya göre ise aynı tonuna boyanabilir. Alçıpan, yatağın üzerinden başlayıp tavana kadar uzanabilir. Odada genel olarak açık renk tonları yerine alçıpanda koyu renk tonlarına odaklanılır, tam tersini yapmak da mümkündür.

Kişinin enerjisini yükseltmek amacıyla alçıpandan yatak odası modelleri kullanımının yanı sıra odaya canlı bir hava katmak açısından yeşil, turuncu, kırmızı ve mavinin farklı tonları tercih edilebilir. Genel itibari ile odanın beyaz veya bej, grinin tonları gibi nötr renklere sahip olması alçıpan detaylarında farklı renklerin tercih edilmesini sağlar. Örnek vermek gerekirse; ahşap motifli bir yatak odasında alçıpanda yeşil ve tonları kullanılabilir.

Alçıpan Yatak Odasında Aydınlatma

Alçıpan, yatak odası aydınlatma hususunda da dekorasyona yardım eder. Odanın aydınlatma sistemleri alçıpan odaklı olarak yerleştirilebilir. Yatağın sağ ve sol olmak üzere iki kenarına doğru uzanan alçıpanların üzerine aydınlatma monte edilebileceği gibi tavan kısmına ya da yatağın dayandığı duvarın üzerine de aydınlatma mekanizması kurulabilir.

Tüm bunlara ilaveten alçıpanın arka tarafına ya da kenarlarını takip edecek şekilde aydınlatma yerleştirilmesi odaya giren birinin duvardan ışık geldiğini düşünmesine yol açar ve görkemli bir tasarım ortaya çıkarır. Alçıpandan asma tavan modellerinde genellikle spot ışıkları ya da LED lambalar kullanılarak zenginleştirilmiş bir görüntü elde edilir.

About iga

Check Also

Yatak Odası Tablosu Nasıl Olmalı

Yatak odasında farklılık oluşturmak bazen keyifli olabilir. Farklılık oluşturabilmek için bazı öneriler bulabileceğiniz Yatak Odası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.