Home / Yatak Odası Dekorasyonu / Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonu

Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonu

Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonu, küçük yatak odasına sahip olanlar arasında merak konusu olan bir husustur. Bu şekildeki yatak odalarında hem mobilya hem de renk seçimi oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Zira yanlış tercihler, odanızın olduğundan daha küçük görünmesine neden olabilir ve hareket alanınızı büyük ölçüde azaltabilir. Bu yazımızda, Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonunun nasıl olması gerektiğinden ve püf noktalarından bahsettik.

Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonu yapılırken kullanılacak mobilya türleri İskandinav tarzı gibi daha minimal stilde mobilyalar olmalıdır. Zira avangart tarzda mobilyalar oldukça büyük ve gösterişli olacağı için alana uygunluk göstermeyebilir ve bu nedenle mobilyalarınız istediğiniz gibi durmayabilir.

Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonunun Püf Noktaları

Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonunun dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Özellikle koridora benzeyen dar ve boyca uzun odalarda hoş ve ferah bir görünüm elde etmek epey önem arz etmektedir. Aşağıdaki listede bu tür yatak odaları dekore edilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar yer almaktadır:

  • Çok fazla mobilya kullanımından kaçınılmalı ve kullanılanlar da işlevsel olmalıdır.
  • Yatak odasında açık tonda renkler tercih edilmelidir. Bu da odayı daha büyük gösterir.
  • Kullanılacak dekorasyon ürünleri çok büyük ve hantal olmamalıdır.
  • Odanın uygun bir yerine konumlandıracağınız bir ayna da odayı büyük gösterecektir.
  • Mümkün olan bütün eşyalar dolaplara yerleştirilmeli, ortada fazla eşya olmamalıdır.
  • Odada kocaman hantal halılar yerine dikdörtgen şeklindeki ince kilimler yer almalıdır.
  • Yatağınızın başlığının da ferahlık açısından mümkün mertebede minimal olması gerekir.
  • Dekoratif ürünlerin renk seçiminde ise siyah gibi koyu tonda renklerden ziyade beyaz gibi açık tonda renkler tercih edilmeli, büyük aksesuarlar ve tablolar yerine minimal ürünler kullanılmalıdır.
  • Odanızı daha küçük göstereceği ve dağınık bir görüntü oluşturacağı için açık dolapları kullanmamalısınız.

Yukarıdaki listede belirtmiş olduğumuz unsurlara dikkat ederek, verilen önerileri kendi yatak odanıza uyarlarsanız siz de daha şık ve kullanışlı bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

About iga

Check Also

Yatak Odası Tablosu Nasıl Olmalı

Yatak odasında farklılık oluşturmak bazen keyifli olabilir. Farklılık oluşturabilmek için bazı öneriler bulabileceğiniz Yatak Odası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.