Home / Yatak Odası Dekorasyonu / Çatı Katı Yatak Odası Dekorasyonu

Çatı Katı Yatak Odası Dekorasyonu

Pencereden gördüğünüz manzara hoşunuza gittiği için ya da herhangi bir sebepten ötürü çatı katınızı yatak odasına çevirmek istiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere, çatı katınızı nasıl yatak odasına dönüştürebileceğinize dair önerilerde bulunduk: Çatı Katı Yatak Odası Dekorasyonu! Keyifli okumalar!

Çatı katınızı yatak odasına dönüştürmeden önce yapmanız gereken ilk iş, çatı katınızın alanının ve şeklinin uygun olup olmadığını belirlemektir. Çatı katınızı sıfırdan bir yatak odasına çeviriyorsanız kendi tarzınızı yansıtan bir dekorasyon modelini benimseyebilirsiniz. Çatı katı çok soğuk ya da çok sıcak olacağından, dekorasyon modeline karar verdikten sonra yapılacak olan, yalıtımını iyi ayarlamaktır.

Seçtiğiniz zemin döşemeleri uygulandıktan ve tadilatlar tamamlandıktan sonra mobilya seçimine geçebilirsiniz. Çatı katları eğimli tavanlara sahip oldukları için çatınızın şekline göre mobilyalar seçmeniz hem gözünüzü yormayacak hem de daha şık bir ortam oluşturacaktır.

Çatı Katı Yatak Odası Dekorasyonu oluştururken çatı katınızda aradığımız uygunluk ölçütlerinden biri de dışarıdan aldığı ışık miktarıdır. Çatı katınızın bol ışık alıyor olması sizin için iyi olacaktır. Çatının ortasına yerleştirilmiş bir cam, güne başlarken bol bol güneş ışığı almanızı sağlayacaktır. Bu sayede havadar ve geniş bir ortamda uyanmış hissi yaşarsınız.

Yatak odalarının ana ögesi olan yatakların tercihinde, altı çekmeceli olan yüksek yatakları seçmeniz, hem işlev hem de görünüm olarak faydalı olacaktır. Seçtiğiniz yatağı yerleştirirken, duvara paralel bir konumda olmasına dikkat etmelisiniz.

Yatak odanızı dekore ederken duvarları göz ardı etmemelisiniz. Örneğin; zevkinize göre seçeceğiniz duvar kağıdı, odaya bambaşka bir hava katacaktır. Çatı katının ne kadar aydınlık ya da ne kadar karanlık görüneceği duvar dekorasyonunuza da bağlıdır. Tabiri caizse duvarınız, aydınlatmanızı vezir de edebilir, rezil de… Bu nedenle boğucu ve karanlık renkler kullanmamalısınız.

Bunların yanı sıra dekorasyon tarzınıza uygun aksesuarlar, ev yapımı küçük aydınlatmalar vb. çatı katında elde edeceğiniz yatak odasına doğal bir hava katacaktır. Şimdilik tavsiyelerimiz bu kadar… Daha fazla yatak odası dekorasyonu için diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

About iga

Check Also

Yatak Odası Tablosu Nasıl Olmalı

Yatak odasında farklılık oluşturmak bazen keyifli olabilir. Farklılık oluşturabilmek için bazı öneriler bulabileceğiniz Yatak Odası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.