Home / Yatak Odası Dekorasyonu / Dikdörtgen Yatak Odası Dekorasyonu

Dikdörtgen Yatak Odası Dekorasyonu

Dikdörtgen şeklindeki yatak odalarının dekore edilmesi, diğerlerine oranla daha çok zahmet istemektedir. Diğer yatak odalarına mobilyalar rahatlıkla sığarken, dikdörtgen yatak odalarında bunun için birtakım düzenlemeler gerekir; mobilyaların boyutunu küçük tutmak, halının modeli, duvar dekorasyonu ve odada kullanılacak aksesuarlar bunlara örnektir. Bu kriterlere dikkat ettiğinizde odada daha fazla alana sahip olmuş olursunuz. Küçük mobilya tercih etme şansınız yoksa mobilyaları konumlandıracağınız yere dikkat ederek de fark yaratabilirsiniz. Bu yazımızda, dikdörtgen yatak odasına sahip olanlara birkaç öneride bulunduk: Dikdörtgen Yatak Odası Dekorasyonu!

Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Yatak odanızın ferah görünmesi için yapabileceğiniz bazı renk seçimleri ve dikkat edeceğiniz birkaç detay vardır. Dikdörtgen yatak odası dekorasyonu ortamı boğup odayı daraltacak bazı etkenlerden kaçınmak şarttır. Örneğin; yatak başlığının içine geçtiği dolaplar kullanarak alandan tasarruf edebilirsiniz.

Aksesuarların Önemi

Dikdörtgen odanıza istediğiniz şekli kazandırmak için fon perdelerden, uzun yolluklardan ve göze hitap eden 3 boyutlu duvarlardan faydalanabilirsiniz. Yatak başlarında kullanılan duvar dekorasyonları da odaya ayrı bir hava katacaktır. Bunun için manzaralı bir görsele sahip duvar dekorasyonu tercih edebilirsiniz. Öte yandan avizeler de yatak odasının şıklığı açısından elzem olan ürünlerdir.

Aynalar, tablolar, ışıklandırma sistemi, asma tavanlar… Bunlar da dikdörtgen yatak odalarında fazlasıyla fark yaratan detaylardır.

Renk Tonu – Eşya Uyumu

Tercih ettiğiniz renk ne olursa olsun, sürekli aynı renk tonunu kullanmak bir süre sonra sizi sıkabilir. Zaman zaman renk seçiminde farklılığa gitmek faydalı olabilir. Her ne kadar “zıt” olarak tabir edilse de zıt renkler, zaman zaman birbiri ile çok uyumlu bir şekilde tercih edilebiliyor. Koyu renkli eşyaların yanına tercih edilen açık renkli aksesuarlar kullanıldığında, odanın rengi daha bir ön plana çıkacaktır.

Paylaşmış olduğumuz bu detaylar, dikdörtgen yatak odanızı güzelleştirebilmeniz için size yardımcı olacak faydalı önerilerdir. Farklı modellerdeki yatak odası dekorasyonu seçenekleri için sitemizdeki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

About iga

Check Also

Yatak Odası Tablosu Nasıl Olmalı

Yatak odasında farklılık oluşturmak bazen keyifli olabilir. Farklılık oluşturabilmek için bazı öneriler bulabileceğiniz Yatak Odası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.