Home / Yatak Odası Dekorasyonu / İlginç Yatak Odası Dekorasyonu

İlginç Yatak Odası Dekorasyonu

Ev dekorasyonu ve mobilya hususunda özel tasarım furyası bütün dünyayı sarmış durumda. Kısa bir süre öncesine kadar bile inanılmaz pahalı olan özel tasarım mobilyalar, artan rekabet ve üretim oranı sonucunda artık gayet uygun fiyatlar ile satılır hale geldi. Uygun fiyatlı özel tasarım mobilyalar sonucunda da ilginç yatak odası modelleri, oldukça farklı bebek odaları ya da çılgın dekorlara sahip salon konseptleri meydana çıktı. Bu gelişmelerin ışığında, yatak odasını sıra dışı bir biçimde dekore etmek isteyenlere bu yazıyı hazırladık: İlginç Yatak Odası Dekorasyonu!

En marjinal çiftlere en ilginç mobilyalar

Yatak odası takımları yatak, dolap, komodin ve şifonyer ya da makyaj masasından ibaret iken bazı yeni nesil yatak odalarında bu mobilyaların dışında özel ışıklandırma ve televizyon ünitesi yer alıyor. Bu takımlarda, klasik başlıklı karyolaların yerini de yuvarlak şekillerde ya da elips gibi farklı şekillerde başlıksız yataklar alıyor. Ayrıca klasik karyolalarda yıllardır kullanılan yaylı yataklar da yerini, bu tarz yatak odası takımlarında sünger yataklara bırakıyor. Kimine göre yaylı yataklardan daha konforlu olan bu sünger yataklar, kimine göre çok terleten oldukça rahatsız bir yatak.

İlham kaynağı aydınlatmalı yatak odaları

Özel tasarım yatak odası modelleri sadece mobilya takımlarından değil aynı zamanda aydınlatma sistemlerinden oluşuyor. Hatta bir çok yatak odası dekorasyon paketinde tavan aydınlatmaları ve ışıklandırma sistemi ilk sırayı alıyor, ardından yatak ve dolap bilgileri geliyor. Yatağın olduğu yerin ışık ve ses açısından çok iyi yalıtılmış olması gerektiğini herkes biliyor. Ancak son dönem oda tasarımlarında sadece karanlık ya da sessizlik değil, hafif soft ışıklandırma ile tınısı düşük rahatlatıcı müzikler ön plana çıkıyor. Bu ışıklandırma ve müziklerin, odasında bulunan kişilere olumlu enerji verdiği ve iş hayatlarında daha başarılı olmalarını sağladığı düşünülüyor.

İlginç odalara ilginç yatak tasarımları

Farklılaşma arzusu, tasarımcıların var olanın dışında bir şey üretme aşkı sonunda oldukça ilginç ürünler meydana getirebiliyor. Duvarları tamamen LCD ekranlar ile kapatılıp bambaşka bir ortam oluşturulan yatak odalarının yatakları da tabi ki farklı oluyor. Orta kısmında yataklar çiftlerin rahatça birbirlerine sarılabilmeleri için arada kalan tek kollarını koyabilecekleri yer olan yataklardan taş gibi sert olan yataklara kadar çok ilginç yatak tasarımları karşımıza çıkıyor. Bu yataklar sadece kullanım açısından değil aynı zamanda görüntü açısından da oldukça farklılar.

About iga

Check Also

Yatak Odası Tablosu Nasıl Olmalı

Yatak odasında farklılık oluşturmak bazen keyifli olabilir. Farklılık oluşturabilmek için bazı öneriler bulabileceğiniz Yatak Odası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.